Haber

CHP’li kadın AK Partili seçmeni hedef aldı: Saygı duymuyorum

Ensonhaber, Türkiye’deki seçim sürecinde ülkenin her yerine mikrofonlar uzattı.

Karadeniz’den başlayıp soluğu Güneydoğu Andolu’da alan takımımız seçimin ardından sahalara geri döndü.

Verdiği röportajlarla ses getiren Ensonhaber’in sorusu bu kez… “Seçim sonuçlarından memnun musunuz, Kemal Kılıçdaroğlu istifa etsin mi?”oldu.

Ekibimiz sözü tekrar vatandaşlara bırakmak için Suadiye’ye gitti.

Ekibimize röportaj veren bir vatandaş seçim sonuçlarından memnun olmadığını vurgulayarak AK Partili seçmene hakaretler yağdırdı.

“Özgürlük istemiyorlar, demokrasi istemiyorlar.”senin cümlelerin, “Benim oyum onlarla aynı değil.”açıklamaları izledi.

AK Parti’ye oy veren depremzedeleri aşağılayan muhalefet kesimine benzemeyen o cümleler şöyle devam etti;

Ben mutlu değilim, durumu iyi olmayanları düşünürken iyi anlaşıyorlar, adlarına üzülüyoruz, özgürlük istemiyorlar, demokrasi istemiyorlar, biz onlar için çabalıyoruz.

“Saygı duymuyorum”

Saygı duyulması mı gerekiyor? Hayır, saygı duymuyorum. Çünkü şöyle bir durumla karşı karşıyayım: “Hayat çok pahalı”, sonra neden AK Parti’ye oy verdiniz deniliyor, sonra iktidar değil muhalefet diyor.

“Benim oyum onlarınkiyle aynı mı?”

Şimdi böyle bir tezi savunan kişinin kullandığı oyla benim kullandığım oy eşit mi? tartışacağım. Burada eğitim eksikliğini tartışacağım, insanlar sistematik olarak yönlendirildi, nereye kadar gideceğimizi bilmiyorum ama pes etmek zorunda değiliz, devam etmek zorundayız, hiç mutlu değiliz.

Kılıçdaroğlu istifa etmeli mi?

Ben kendisine CHP karar versin istifa etsin desem de karşımda o kadar bilinçli ve kültürlü bir adam var ki nasıl istifa etsin diyorum. Sağ ile solu buluşturan bir adam var, herkese açıktan cevap veren adam neden istifa etsin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu