Haber
Anadolu Üniversitesi öğrencisi Gülsena Karakuyulu Ertunç, Avrupa Tekvando Poomsae Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.
![](https://haber-orta.com.tr/wp-content/uploads/2023/11/anadolu-universitesi-ogrencisi-gulsena-karakuyulu-ertunc-avrupa-tekvando-poomsae-sampiyonasinda-turkiyeyi-temsil-edecek-xePmh9eH.webp)
Anadolu Üniversitesi sporcusu Gülsena Karakuyulu Ertunç, Avusturya’da düzenlenecek 2023 Avrupa Tekvando Poomsae Şampiyonası’nda milli takım kadrosuna dahil edilerek Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.
Gülsena Karakuyulu Ertunç’un 4 dünya ikinciliği, 6 Avrupa şampiyonluğu, 2 Avrupa ikinciliği, 32 Uluslararası şampiyonluğu ve 16 Türkiye şampiyonluğu gibi değerli başarıları bulunuyor. 2014 yılından bu yana A Milli Grup takımında yer alan Karakuyulu, 24-26 Kasım tarihleri arasında Avusturya’nın Innsbruck kentinde düzenlenecek şampiyonada Türkiye adına mücadele edecek. Milli atlet Karakuyulu, tatamiye çıkarak ülkesine ve Anadolu Üniversitesi’ne altın madalyayla dönecek. – ESKİŞEHİR