Haber

Sinan Ogan MHP’den neden ihraç edildi? Cumhurbaşkanlığı adayı Sinan Ogan’ın MHP’den ihraç gerekçesi nedir?

Sinan Ogan mp ‘dan neden ihraç edildi? Sorusu, seçimler yaklaşırken arama motorlarında en çok araştırılan konulardan biri oldu. Başkan adayı Sinan Ogan‘ile ilgili mp Neden ihraç edildiği araştırılıyor. Bu haberde kimler merak ediliyor Sinan Ogan mp ‘dan neden ihraç edildi? Sorusunun detaylarına haberimizde yer verdik. Pekala, Sinan Ogan mp ‘dan neden ihraç edildi? kaydeden Sinan Ogan mpİhraç sebebi nedir?

SİNAN OĞAN MHP’DEN NEDEN DIŞLANDI?

mp 10 Mart 2017’de Merkez Disiplin Kurulu, parti üyesi Sinan Ogan’ın partiden ihraç edilmesine karar verdi ve Ogan, disiplin cezasının iptali için dava açtı. Davaya bakan Ankara 22. Asliye Hukuk Mahkemesi, disiplin cezasının iptali için açılan davayı reddetti.

mpAVUKATI AÇIKLANDI

mp‘nin avukatı Yücel Bulut, karara ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, iptal davasının kesin olarak reddedildiğini, davanın MHP lehine sonuçlandığını bildirdi.

Bulut, “Anılan mahkeme kararı doğrultusunda söz konusu kişinin Milliyetçi Hareket Partisi ile ilişkisi ve irtibatı sona ermiştir.” değerlendirmesini yaptı.

Sinan Ogan’ın avukatı Kürşat Ergün de kararın hukuka uygun olmadığını, sınır dışı kararının iptali için yeterli sebeplerin bulunduğunu savundu.

Ergün, bu nedenle ilgili mevzuat gereğince hukuki yollara başvuracaklarını kaydetti.

Buna göre yapılan açıklamalar kapsamında MHP Merkez Disiplin Kurulu’nun aldığı kararla Sinan Oğan’ın partiden ihraç edilmesine karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu