Haber

Polonya’da Rahip Tutuklandı: 4 Çocuğa Cinsel İstismar

Polonya’da 64 yaşındaki rahip, 4 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı.

Polonya’nın Gdansk kentinde Polikarp N. (64) isimli rahip çocuklara cinsel istismar suçundan suçlu bulundu. Kendine olan güveni kullanarak dini ibadet yapma bahanesiyle 4 çocuğa 10 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu belirlenen rahibin eylemlerinin bir kısmını Polonya’da, bir kısmını da yurtdışındaki görevi sırasında gerçekleştirdiği belirtildi.

Gdansk Emniyet Müdürlüğü Basın Bürosu’ndan Piotr Pawlowski, rahip Polikarp N.’nin mahkemede kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyerek susma hakkını kullandığını bildirdi. Savcılık tarafından 14 ayrı şeyle suçlanan rahip, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Rahip, her cinsel istismar davası için 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak.

Vatikan Dışişleri Sekreterliği’nde de çalıştığı söylenen rahip, pedofili suçlamasıyla 2022 yılında görevinden alındı. Çocuk ve Gençleri Koruma Heyeti’nin yaptığı suç duyurusu üzerine hakkında soruşturma başlatılan rahibin, 2006-2016 yılları arasında cinsel istismar eylemleri gerçekleştirdiği belirlendi. – VARŞOVA

hisarcik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu