Haber

Nevşehir’in Başarılı Sporcuları Ödüllendirildi

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Sutopu Grubu sporcuları, 2 yıl önce Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde kurulan, üst üste derecelerle 1. Lig’e yükselmeyi başararak Avrupa Şampiyonası’nı geçti. 23-29 Temmuz 2023 tarihlerinde Mersin’de katıldıkları şampiyonada barajı geçtiler. Slovakya’da yapılacak Avrupa Gençlik Olimpiyatları’na (EYOF) ve 2024 yılında yapılacak U18 Avrupa Atletizm Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan İbrahim Gökgöz ve İbrahim Gökgöz Diyarbakır Küçükler Boulder Türkiye Şampiyonası ve Diyarbakır Büyükler Boulder Türkiye Şampiyonası’nda Spor Tırmanış branşında 1. oldu. Kazanan Mustafa Sacit, Sümer’i kabul etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Furkan Feralan, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü İlyas Acar, Atletizm Antrenörü Hakan Köstekçi ve Sutopu Antrenörü Oğuzhan Yazıcı sporcularla bir süre sohbet eden Önder Savran, sporcuları ve antrenörlerini derecelerinden dolayı tebrik etti.

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü olarak Nevşehirli gençlerin spor yapması için tüm imkanlarını seferber ettiklerini kaydeden Savran, “Nevşehir Belediyesi olarak çocuklarımız ve çocuklarımız olduğu sürece tüm imkanlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz. gençler mutlu” söz konusu.

Kulüp çatısı altında farklı branşlarda yüzlerce gencin spor hayatını sürdürdüğünü ve birçoğunun yaş kategorilerinde Türk Milli Takımı takımlarına seçildiğini belirten Savran, “Bu başarıyı gösteren çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. başarılarıyla bizleri, ailelerini ve şehrimizi gururlandırdı. dedi.

Savran, ziyaretin sonunda sporculara çeşitli hediyeler verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu