Haber

“MHP’ye giden her oy, karşı partiye giden oydur” diyen AK Partili Gül’e MHP adayından yanıt

AK PartiSiirt milletvekili adayı Mervan Gül, seçim çalışmaları kapsamında geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Baykan ilçesinde, “Bunu özellikle söylemek istiyorum. mp “Vereceğiz.” bunu asla unutma mp Giden her oy karşı tarafa giden oydur. Herkes böyle bilsin’ diye yanıt verdi MHP Siirt Milletvekili Adayı Necdet Kayra.

“MHP’YE OY VERENLER HDP’YE GÜÇ GÜLDÜR”

Kayra, Sözcü gazetesine yaptığı açıklamada, “SKM’lerinde ‘MHP’ye oy vermek HDP’ye şakadır’ açıklamaları yaptığını biliyoruz” dedi. Ne yazık ki, o milletvekili adayı partinin ilkelerinden adaydır, kendi duruşu dışında konuşuyor ve bu konuşmayı halkın önünde alenen ve yüksek sesle yapıyor.

“BAL OLDUĞUMDA ÖZEL KONULARIMIZI KONUŞURUZ”

“Cumhurbaşkanı ERDOĞAN BAŞVURU YAPMALI”

SKM’de yapılan o açıklamayı, o konuşmayı bir nebze kabul edebiliriz ama ben kamuoyunda, Baykan’da, sahada söylüyorum. Baykan’da seçmenin önünde yüksek sesle bağırıyor, el sallıyor, ‘MHP yürüyor, ittifak var’ diyor. Her yere gidiyorlar, biz ittifak üyesiyiz diyorlar. öyle bir şey yok kardeşim MHP’ye verilen her oy karşı partiye verilmiş sayılır.’ Bunu diyen bir partinin adayı varsa önce dönüp kendi partisinden, üst yönetiminden, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan özür dilemeli.”

haber-tire.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu