Teknoloji

KOBİ’lerin dijital verileri Türkiye Sigorta güvencesinde

Türkiye Sigorta, İnançta Siber Riskler Sigortası ile KOBİ’lerin bilgilerini dijital ortamdaki risklere karşı güvence altına alıyor. Sigorta; Olay müdahale maliyetleri, onarım (eski haline getirme), iş kesintisi, siber kabahat ve siber sorumluluk (ağ güvenliği / güvenlik ve gizlilik ihlali).

Dijitalleşme ile birlikte internette daha fazla iz kalırken, kötü amaçlı siber saldırılar da artıyor. Bu durum bireyler kadar kurumları da etkilemektedir. Siber riskler, özellikle şirketler için prestij kayıplarının yanı sıra finansal kayıpları da beraberinde getiriyor. Türkiye Sigorta, bu alandaki temel risklere karşı KOBİ’lere İnançta Siber Riskler Sigortası sunuyor.

İnançta Siber Riskler Sigortası; Siber saldırı durumunda anında takviye sağlanarak olaya müdahale edilmesi, müteakip veri değiştirme ve/veya onarım masrafları, iş kesintileri nedeniyle gelir kaybı ve siber suçlar nedeniyle oluşabilecek mali kayıpları kapsar. Olay müdahale maliyetlerinin yanı sıra kriz yönetimi gibi beklenmedik anlarda gider kalemi oluşturabilecek hizmetler de karşılanmaktadır. Böylece müşteriler, iş ortakları ve yatırımcılar nezdinde işletmenin prestijini ve inancını korurken aynı zamanda finansal güven de sağlanmaktadır.

Kurumsal işlere yönelik teminat geçerlilik kurallarında, sigortalılar dijital operasyonlarının gerektirdiği şekilde Anti-Virüs (Virüs Koruma Programı), Güvenlik Duvarı, Yedekleme (Yedekleme) güvenlik önlemlerini almak ve önerilen aralıklarla güncellemek ve denetlemekle yükümlüdür. .

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

oguzeli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu