İş

İNTİSAD Başkanı Av. Selahattin Par: “Türk yatırımcılar için yaklaşık 100 milyon dolarlık iş hacmi geliştirdik”

Uluslararası İş İnsanları Derneği’nin (INTİSAD) kuruluşunun 5’inci yılında iş dünyası hareketlendi.

Uluslararası İş İnsanları Derneği’nin (INTİSAD) kuruluşunun 5’inci yılında iş dünyası hareketlendi. İstanbul’da düzenlenen yıl dönümü gecesine iş dünyasından yaklaşık 400 davetli katıldı. bir gecede; Ayrıca İNTİSAD üyesi lider firmalara da teşekkür plaketi verildi.

Mesut Yar’ın ev sahipliğinde düzenlenen törende konuşan İNTİSAD Lideri İş İnsanı ve Avukat Selahattin Par, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ağır ekonomik koşullardan geçiyoruz. Vazgeçmeden durumu fırsata çevirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.Ne ekonomik kriz.Ne pandemi ne de diğer sebepler gücümüzü zayıflatmadı. 5 yılda 25 bin kilometre yol kat ederek yaklaşık 100 milyon dolarlık bir iş hacmi oluşmasına katkı sağladığımızı gururla söyleyebilirim. Üyelerimizin yeni işbirlikleri kurmalarına ve yeni pazarlar bulmalarına öncülük ettik. Uluslararası arenada Belçika, Rusya.” hem ticaret odalarıyla hem de büyük firmalarla. Rusya, Afrika ve Almanya’dan çok değerli misafirlerimiz var. Kendilerini ülkemizde ağırlamaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim.”

“Üniversitelilerimizi iş hayatına hazırlıyoruz”

Sözlerine devam eden Par, “Derneğimiz İNTİSAD’ın kurucuları arasında sadece yatırımcı ve iş insanlarımız değil, çok değerli akademisyenlerimiz var. Akademik camianın iş dünyasına katkısı yadsınamaz. Konuşmasını tamamladı. “Bu çalışmalarla bugünümüzü geliştirirken, yarınımızı da güçlü bir şekilde inşa ediyoruz. Sözlerimi bitirmeden önce 2023 ve 2024 yıllarında Afrika kıtası ve Türki Cumhuriyetler’de yaptığımız çalışmaları duyurmak istiyorum.”

Gecede, derneğin 2017 yılında başlattığı “Yeşil Dünyayı Kurtar” projesi ile çevreci üretim ve ekolojik istikrarın korunmasına yönelik yeni nesil üretim politikaları da gündeme getirildi.

Törene çok sayıda isim katılırken, Selçuk Balcı yaptığı müzikle beğeni topladı. – İSTANBUL

derbenthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu