Haber

İmamoğlu: Susuzluk alarmıyla ilgili sorun henüz İstanbul’un gündeminde değil

İstanbul’da beklenen yağışların az olması nedeniyle kuraklıkla birlikte barajların doluluk oranları gözle görülür şekilde azaldı. İSKİ’nin resmi sitesinde paylaştığı bilgilere göre Büyükçekmece Gölü’nün doluluk oranı geçen yılın aynı döneminde yüzde 94,45 olarak ölçüldü. Baraj gölünde geçen yıla göre yüzde 64 azalma oldu.

İMAMOĞLU’DAN AÇIKLAMA

Megakentte barajların doluluk oranı ürkütücü olurken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan gözleri çeviren bir açıklama geldi. Ülke olarak son 25 yılın en kurak dönemini yaşadığımızı vurgulayan İmamoğlu, “İSKİ ile ilgili toplantıdan buraya geliyorum. Tabii henüz İstanbul’un gündeminde susuzluk alarmı sorunu yok. Ama gerçekten İstanbul ve tüm ülke son 25 yılın en kurak dönemini yaşıyor. Yani bu işte İstanbul yok” dedi.

BELİRLİ ÖNLEMLER ALINACAK

İmamoğlu, açıklamasının devamında önümüzdeki günlerde bariz tedbirler alacaklarını belirterek, “Bursa’da da bazı barajlar kurudu. İstanbul ve Ankara dibe vurdu. Haritaya baktığınız zaman kuraklık da cabası. bütün coğrafyanın sorunu bunun için İSKİ’de bu sabah yaklaşık bir buçuk iki saat toplantı yaptık.Bizim belli tedbirlerimiz var.Tasarruftan bir çok konuya kadar bir çok konu var.Bunlarla ilgili açıklamalarımız olacak, şeklinde konuştu.

refahiye-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu